Brak PL szablonów SOLIDWORKS 2019 Edu

Objawy problemu

Objawów problemu jest kilka:

  1. W moment pierwszego uruchomienia program wyświetla komunikat o braku dostępu do standardowych szablonów.

  2. Po uruchomieniu programu część nazw folderów i standardowych płaszczyzn występuje w języku angielskim.

Jak to naprawić

  1. Do naprawienia problemu wymagany jest dostęp do folderu C:\ProgramData, który domyślnie jest folderem ukrytym. Jeżeli ten folder nie jest widoczny w Eksploratorze Windows, zmień odpowiednią opcję Windows. Jak to zrobić w każdej konkretnej wersji Windows można łatwo znaleźć w Internecie (Google: "pokaz ukryte foldery"). W każdym razie operacja ta wymaga praw Administratora.
  2. Sprawdź zawartość folderu C:\ProgramData\SOLIDWORKS\SOLIDWORKS 2019\templates\. Jeżeli tam brak plików Część.prtdot, Rysunek.drwdot oraz Złożenie.asmdot umieść ich tam po rozpakowaniu z tego pliku 

  3. Uruchom program, otwórz okno Opcje systemu, wybierz Lokalizacje plików, na liście Pokaż foldery dla: wybierz Szablony dokumentu. Po kliknięciu na Dodaj... dodaj do okna Foldery ścieżkę C:\ProgramData\SOLIDWORKS\SOLIDWORKS 2019\templates\ i ustaw ją pierwszą na liście, OK, pozwól programowi na przeprowadzenie zmian przez kilkakrotne Tak.

  4. Otwórz okno Opcje systemu jeszcze raz. Wybierz Szablony domyślne w zakładce Opcje systemu. Teraz po kolei kliknij na każdy przycisk ... obok nazwy szablonu i zamknij okno, które się otworzy przez OK. Po każdej takiej operacji ścieżka dostępu do odpowiedniego szablonu zmieni się na poprawną.

  5. Zamknij i uruchom SW jeszcze raz. Dowodem na poprawność dokonanych zmian jest zmiana wyglądu interfejsu.


© I.Rokach, 2018, v.1.0.1, 16.05.2018. Zanim wydrukujesz pomyśl o środowisku